Սևանում կայացավ «Դպրոցականների բասկետբոլի լիգա» մարզական խաղերի համայնքային փուլը:
Հեղինակ` SevanTV1 ամսաթիվ` 3-03-2025, 11:07, դիտել են` 22
0 Մարտի 1-ից 2-ը, ինչպես հանրապետության բոլոր համայնքներում, այնպես էլ Սևան համայնքում՝ Սևանի Ն. Դագարյանի անվան մանկապատանեկան մարզադպրոցում ՀՀ Վարչապետի հովանու ներքո անցկացվեց «Դպրոցականների բասկետբոլի լիգա» մարզական խաղերի համայնքային փուլը 2 տարիքային խմբով՝ 10-12 և 13-15 տարեկաններ:
Խումբ` Спорт
Սևանում անցկացվեց «Սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի հիշատակին նվիրված թաեքվոնդոյի հուշամրցաշար»:
Հեղինակ` SevanTV1 ամսաթիվ` 3-03-2025, 11:06, դիտել են` 17
0 Ռազմական և քաղաքական գործիչ, գրող, Հայաստանի պաշտպանության առաջին նախարար, Հայաստանի նախկին վարչապետ Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան օրվան ընդառաջ Սևանի Ս. Զաքարյանի անվան Մշակույթի կենտրոնում մարտի 2-ին անցկացվեց «Սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի հիշատակին նվիրված թաեքվոնդոյի հուշամրցաշար»:
Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Լուսինե Գևորգյանը հանդիպում-քննարկում անցկացրեց Սևանում:
Հեղինակ` SevanTV1 ամսաթիվ` 23-02-2025, 13:14, դիտել են` 17
0 Աշխարհը պետք է իմանա Հայաստանի զբոսաշրջային գրավչության մասին: Մարզերում ակնկալում ենք ակտիվացնել իրադարձային տուրիզմը և ծառայությունների որակը` դասընթացների և նմանատիպ քննարկումների միջոցով։ Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Լուսինե Գևորգյանը Սևանում հանդիպել է զբոսաշրջության ոլորտում գործող տնտեսվարողների և հետաքրքրված անձանց հետ:
Փետրվարի 22-ին Սևանում՝ «Նկուղ» ստեղծարար հարթակում տեղի ունեցավ հանդիպում ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Լուսինե Գևորգյանի հետ: Հանդիպմանը մասնակցում էին ոլորտում գործող անձինք ու կազմակերպություններ, մարզային և համայնքային իշխանությունների ներկայացուցիչներ, զբոսաշրջության զարգացման հնարավորություններով հետաքրքրված անհատներ:
Խումբ` Экономика
Հայտարարագրերի լրացման ՊԵԿ-ի հերթական իրազեկման հանդիպումներն անցկացվեցին Գավառ և Սևան քաղաքներում:
Հեղինակ` SevanTV1 ամսաթիվ` 14-02-2025, 17:10, դիտել են` 23
0 Ովքե՞ր և ինչպե՞ս պետք է ներկայացնեն եկամուտների հայտարարագիր. ՊԵԿ-ն իրականացնում է եկամուտների հայտարարագրման գործընթացի վերաբերյալ իրազեկման մարզային հանդիպումներ: Փետրվարի 14-ին հերթական հանդիպումներն անցկացվեցին Գեղարքունիքի մարզի Գավառ և Սևան քաղաքներում:
Խումբ` ---
Գեղարքունյաց Ձմեռ-2025-ը Սևանում: Սևանում և Դդմաշենում նշել են Տեառնընդառաջի նախատոնակը: